Gminy mogą przyjmować wnioski na „Czyste Powietrze”

Gminy mogą przyjmować wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” i wstępnie je weryfikować. W życie weszły właśnie  zmiany doprecyzowujące zapisy wspomnianego programu – podało Ministerstwo Środowiska

„Do tej pory wnioski o dofinansowanie przyjmowane i rozpatrywane były wyłącznie przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Obecne zmiany umożliwiają gminom udział w procesie wdrażania Programu. Będą one, na podstawie zawartych z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej porozumień, przyjmować wnioski o dofinansowanie i dokonywać ich wstępnej weryfikacji” – czytamy w komunikacie.

Resort podaje, że zmieniony został wzór formularza.Wniosek będzie zawierał warunki umowy dotacji oraz oświadczenie woli wnioskodawcy o chęci jej zawarcia, bez konieczności dodatkowej wizyty wnioskodawcy w siedzibie wfośigw.

„Ponadto beneficjenci ubiegający się o dotację nie będą musieli składać weksla in blanco z klauzulą bez protestu, jako zabezpieczenia prawidłowego wykonania umowy dotacji. Został także wydłużony okres realizacji przedsięwzięcia z 24 do 30 miesięcy od daty złożenia wniosku o dofinansowanie, którego nie można jednak złożyć później niż 30.06.2029 r.” – czytamy w komunikacie.

W połowie lipca Henryk Kowalczyk, szef resortu środowiska, mówił, że w ramach „Czystego Powietrza” wydano już prawie 30 tys. decyzji. Czytaj więcej: 29 tys. decyzji w programie „Czyste Powietrze”

Odbiorców gazu czekają zmiany
29 lipca 2019
Mostostal Warszawa wstępnie wybrany do prac w Ostrołęce C
29 lipca 2019